Merhaba ziyaretçi! Forumumuza hemen üye olabilir veya giriş yapabilirsin .

Görüyor musun, biz unutmadık!

'Forum Yenilikleri' forumunda Burakcan tarafından 9 Kasım 2017 tarihinde açılan konu

 1. Burakcan

  Yönetici

  Katılım:
  13 Mart 2017
  Mesaj:
  4
  Alınan Beğeniler:
  19
  [​IMG]

  Bir ülkenin, bir milletin ve Dünya'nın vefatına üzüldüğü tek insan;
  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK


  Bir devletin son zamanlarında, halkın çaresiz ve devletin satıldığı günlerde kendini Anadolu'daki çaresiz millet için öne süren Yenilmez yiğit, şanlı komutan, Mustafa Kemal Atatürk!

  Ölümünün bile tüm herkesi içten sarsan, bir ülkenin göz yaşlarının hep beraberce döküldüğü an, 10 Kasım 1938 ve sonrası, yıl kaç olursa olsun; 1939-... 1960-.. 1990 veya 2017 ilerisi, hiç bir şekilde bu şanlı insanın ölüm gününde burukluk yaşamamak o kişilerin Türk olmadığını gösterir.

  Açık ve net bir şekilde bize Cumhuriyet yönetim şeklini veren, saltanatı ve şeriati kaldırıp yerine modern sistemi getiren kişinin verdiği özgürlükler ile o kişiyi eleştirmek olamaz, hem kim Ata'sını eleştirmek ister ki?

  10 Kasım gününde Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu ve Türkiye'nin ilk Cumhurbaşkanı olan Gazi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'ü bu hüzünlü günde saygıyla ve hüzünle anıyoruz. Başbuğumuzun her zamanki gibi ölmediğini ve içimizdeki o Türklük duygusunda yaşadığını bildirmek istiyoruz.

  Tüm Türk Gençliğini Ata'mızın bize hitap ettiği şu satırlarla yalnız bırakmak istiyorum;
  Ey Türk Gençliği!

  Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

  Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

  Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!


  [​IMG]
   
  Reaper, Xyria, ZiyaNW ve 5 kişi daha bunu beğendi.
 2. admiraldus

  admiraldus Görüyor musun, seni hiç unutmadık!
  Emekli

  Katılım:
  6 Temmuz 2017
  Mesaj:
  60
  Alınan Beğeniler:
  46
  Beni en çok etkileyen 10 Kasım'ın bu olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim...
   
 3. BayPanda

  BayPanda Türkiye Cumhuriyeti

  Katılım:
  12 Mart 2017
  Mesaj:
  251
  Alınan Beğeniler:
  62
  Hic unuturmuyuz be
   

Bu Sayfayı Paylaş