Merhaba ziyaretçi! Forumumuza hemen üye olabilir veya giriş yapabilirsin .

Komut bloğu ile modern ev nasıl yapılır? (1.10)

'Komut Bloğu Sanatı' forumunda SH4D tarafından 6 Kasım 2017 tarihinde açılan konu

 1. SH4D

  Yönetici

  Katılım:
  14 Eylül 2017
  Mesaj:
  25
  Alınan Beğeniler:
  20
  Herkese merhaba değerli Minecraft Türkiye okurları;
  Bu içeriğimiz de diğer komut blok sanatlarından farklı bir içerik paylaşımı yapacağız. Konumuz modern ev ve komut bloğu. Baştan söyleyeyim bu konu 1.10 sürümü için geçerlidir. Diğer sürümlerde çalışmayabilir.

  Öncelikle Minecraft dünyasında 2 adet komut bloğu alıyoruz. Nasıl alacağız diyor iseniz; Sohbeti açın ve /give @p command_block komutunu yazıyoruz. Böylece komut bloğunu almış oluyoruz.

  Ardından almış olduğumuz komut bloklarını üst üste koyuyoruz. Ama durun! Üst üste koyamayacaksınız. Bu yüzden alttakinin üzerine koyar iken SHIFT tuşuna basılı tutup komut bloğunu üzerine yerleştirin.

  [​IMG]

  Her şey tamam ama evi daha yapamadık? O halde alt bölüme yerleştirdiğimiz komut bloğunu açın ve aşağıda verdiğim o uzun komutu kopyala & yapıştır yapın.

  Kod uzun olduğu için Ubuntu üzerinden yükledim. Kodu not defteri olarak indirebilirsiniz.

  Alt bölümdeki komut bloğuna kodumuzu yerleştirdik. O zaman gelelim üst bölüme yerleştireceğimiz koda. Yine bu kod da uzun, bu yüzden kopyala & yapıştır olayını burada da uyguluyoruz.

  Kod uzun olduğu için Ubuntu üzerinden yükledim. Kodu not defteri olarak indirebilirsiniz.

  Ardından üst bölüme de kodu yapıştırdık. Sonra alt bölüme tekrar dönüyoruz ve (Oyunu Türkçe yapmanızı tavsiye ederim.) Kızıltaş Gereksinimi kısmını Her Zaman Etkin olarak değiştiriyorsunuz. Değiştirdikten sonra bölgeden biraz uzaklaşıyorsunuz.

  Büyük bir makine tarzı bir şey oluştuktan sonra tabelalar üzerinden, Get Items kısmına tıklıyorsunuz. Size 6 farklı zırh standları veriyor. İlk 2 tanesi ev oluşturmak için, son 4 tanesi ise siz kendiniz bir şeyler yapacak iseniz yardımcı olmak için envanterde bulunuyor.

  Ev tarzlarını, size yardımcı materyalleri Minecraft üzerinden görmek istiyor iseniz aşağıdaki videoyu sonuna kadar izlemeniz yeterlidir.  İçeriğimiz bu kadardı arkadaşlar.
  İyi forumlar!
   
  MrSpy bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş