Merhaba ziyaretçi! Forumumuza hemen üye olabilir veya giriş yapabilirsin .

Türk Sunucuları Neden Minecraft Dünyasında Başarısız | Gelin Tartışalım

'Sohbet & Muhabbet' forumunda TheExq tarafından 27 Ağustos 2017 tarihinde açılan konu

1. TheExq

TheExq Kazma Yapıcı

Alınan Beğeniler:
    40
    Evet arkadaşlar. Maalesef bazılarınız kabul etmese de Türkiye de ki sunucular yabancı sunucular kadar kaliteli değil. Çünkü insanımız şuan modern olarak kullanılan "üşengeç" konumunda. Hatta bunu kendisi de kabul ediyor. Üşeniyorum vs. :) Acaba hiç kendinize dediniz mi acaba neden daha iyisini yapmıyorum diye. Etraf faction dolmasın artık! Farklı şeylere yönlenelim hep beraber. Yada faction açacaksak bile temaları farklı olsun. Faction = Lapis olmasın lütfen. Hadi bu konuyu geçtik diyelim. Türkiye'nin çekirdek(hub) sunucuları da maalesef iyi değil(en kibar ifadeyle). Sizleri birde şu şekilde aydınlatayım. "Bedwars", "Eggwars", "Skywars" sizce bu isimler neden İngilizce? Çünkü bu oyunları Türkler icat etmedi. Peki neden? Hub sunucularımız başka ülkelerin oyunlarına özenip aynılarını Türkçe haline getirip kullanıyor. Bunu yapana kadar ekibinle otur bir düşün. Acaba ne yaparsam güzel olur, nasıl farklı olurum diye. Lütfen hazıra konmayalım arkadaşlar. Minecraft dünyasında umarım daha da gelişiriz.

Eğer yazımı üşenmeyip buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim :)

Squirrel bunu beğendi.
  2. Squirrel

Squirrel Kazma Yapıcı

Alınan Beğeniler:
    40
    Kendi tecrübeleriyle yapmaları gerekirken hazır plugin paketi, hazır harita kullananları maalesef çok gördüm.

Depth bunu beğendi.
  3. TheExq

TheExq Kazma Yapıcı

Alınan Beğeniler:
    40
    Kusura bakmayın ama hazır plugin paketi mapı falan boş verin. Artık kendi oyunumuzu yapma zamanı geldi. Oturup düşünelim.

4. ErenOFC

Onaylı Satıcı

Alınan Beğeniler:
    43
    Konunuzu sonuna kadar okudum ve haklısın bizde faction açıcaz ama çoğu sunucunun kullanmadığı bir sistemi kullanıcaz factions plugini yerine

5. TheExq

TheExq Kazma Yapıcı

Alınan Beğeniler:
    40
    Konumu okuduğun için teşekkür ederim. Umarım başarılı olursunuz ama etraf faction kaynıyor maalesef. Emek verenlerin hakkına giriyor bence emek vermeyenler.

6. ErenOFC

Onaylı Satıcı

Alınan Beğeniler:
    43
    Haklısınız ama bizim klanımız var faction olarak güzel oynanır bir faction sunucusu zor bulduk çoğu sunucu alıntı ws veya laglı. Yinede türkler olarak bir oyun çıkarmalıyız :)

7. TheExq

TheExq Kazma Yapıcı

Alınan Beğeniler:
    40
    Dediğim gibi artık her şeyin başına "op" ekliyoruz ve yeni sunucu açıyoruz. Bunu yapmak yerine yeni oyun yapmayı düşünebiliriz.

Desteğin için teşekkür ederim. Tekrardan başarılar dilerim.

ErenOFC bunu beğendi.
  8. ErenOFC

Onaylı Satıcı

Alınan Beğeniler:
    43
    Teşekkürler, iyi geceler

9. Synotik

Synotik EE, yapıyoruz bir şeyler
    Emekli Herobrine

Alınan Beğeniler:
    78
    Ek olarak eklemek isterimki, factionsdan sonra en iyi sistem; SuperGuilds dir. Para veren herkes alabilir. Şimdi asıl konuya geçiyorum.

Evet, malesef "Türkiye"de sunucularımız kötü. TR'de iyi developer mevcut ama "Türkiye" de malesef pluginlere önem veren yok. Herkes bir sunucu kursamda para kazanıp çekilsem derdinde. Hiç bir uğraş emek, hiçbirini ben şahsen göremiyorum. Oyunlar hep aynı, evet kendi oyunumuzuda yapabiliriz ama bunu yapabilmemiz için çok uğraşmak gerekiyor. Spigot, gibi büyük bir forumda bu oyunu ücretli sergiledik diyelim oyunun ismi "Türkçe" Kabul etmeme oranları %90'ın üzerinde malesef. Yenilikci factions sunucular yazıyorlar sunucuya bir giriyorum herşey aynı hiç bir fark yok. Kendimize özgü sistemler yaptık diyorlar o sisteminde alıntıdan bir farkı yok. Bu konu üzerinde daha çok yazardımda, yazarken bile sinirlendim neyse. İyi forumlar.

ImperialSwag ve ErenOFC bunu beğendi.
  10. TheExq

TheExq Kazma Yapıcı

Alınan Beğeniler:
    40
    Tamamen katılıyorum.

ErenOFC bunu beğendi.
  11. ErenOFC

Onaylı Satıcı

Alınan Beğeniler:
    43
    Haklısın bütün faction server tanıtımları konusundaki sistemler aynı kendine özgü sistemler çıkartan çok az sunucu var

12. TheExq

TheExq Kazma Yapıcı

Alınan Beğeniler:
    40
    Buraya herkes bir yorum yazsın, bir tartışalım. Belki bir şeyleri yoluna sokarız.(Ne kadar imkansız dursa da)

13. ImperialSwag

ImperialSwag Kişisel başlığımı ne yapsam ki?

Alınan Beğeniler:
    28
    Kendi oyun modumuzu yapabiliriz tabiki ne kadar uzun sürerse sürsün, spigot'ın kabul edip etmemeside şöyle oluyor, ücretsiz pluginlerde kalite kontrolü bulunmamakta bu yüzden koyabiliriz ama ücretlilerde kodunuz spigot çalışanları tarafından kontrol edilip onaylanıyor, isim Türkçe olursa ve içerik türkçe olursa anlamayacakları için kabul etmezler.

Ama bizim problemimiz spigot forumu değil, Türkiyedeki topluluk, Türkler için Türkler tarafından oyun yapıyorsak zaten burada paylaşılacağı için problem olacağını sanmıyorum. Bunun haricinde yeniliğe açık bir topluluk değiliz, yeni sürümler kullanılmıyor, eski sürümde takılıp kalmışız. Oyunun eğlenceli olan kısmı, yani emek isteyen o eskiden kasıp kazandığımız şeylerin 10 katı direk veriliyor, kimse oyunda bile uğraşmak istemediği için kesinlikle pvp temalı bir oyun modu olmak zorunda.

Touch my lantern'ında bahsettiği gibi işini bilen iyi developer mevcut, ama ücretsizliğe ve kopyalamaya o kadar alışmışızki, kimse pluginlere özen ve ilgi göstermiyor, bununda anlamı o kadar emeğin boşa gidebileceği anlamına geliyor. Eğer bir şeyden sonuç almayacağımızı biliyorsak onunla uğraşmayız tabikide.

Bunun dışında yaratıcı kişiler kendilerini göstermiyor, yaratıcılık ölmüş durumda malesef... Yazılacak daha çok şey olsada burada bırakıyorum çünkü çok uzadı, ama amacımız oyun modu hayal etmekse, ilgi görmesi için pvp ile alakalı olması şart.

TheExq ve Synotik bunu beğendi.
  14. The Difference

The Difference Kazma Yapıcı

Alınan Beğeniler:
    21
    Size katılıyorum kendi sistemlerini kendine özel şeyler yapmak yerine diğer sunuculardan alıyorlar.

15. TheExq

TheExq Kazma Yapıcı

Alınan Beğeniler:
    40
    Mesela şimdi aklıma geldi. O kadar emek verdim sunucum için o kadar çalıştım ama ekibim mapın yedeğini ve pluginleri alıp gitti, ortada kaldım. Türkiye de bu işi yapmak gerçekten de zor. Ortağını iyi seçeceksin.

16. EmirReizTR

EmirReizTR Odun Kıran

Alınan Beğeniler:
    9
    Artık sunucularımızın plugin kodlaması ve premium'a geçiş yapması gerekir.

17. SteveBaba

SteveBaba Yeni Doğmuş

Alınan Beğeniler:
    0
    Sadece yazılarla konu açanlar bile oluyor bence öyle yaspılmamalı ayrıca hep faction açılıyor ondan da zayıf kalıyoruz

18. ImperialSwag

ImperialSwag Kişisel başlığımı ne yapsam ki?

Alınan Beğeniler:
    28
    Plugin kodlamaktan önce plugin yazmaya verilen emeği anlayıp, ücretli olan pluginlere saygı duymak, bununla beraber premium'un kullanımının standartlaşması gerekiyor. Ondan sonra insanlar merak ederek pluginlerde yetersizlik görüp skript ile modifiye etmek yerine, kendileri yazıp yada yazabilen birisini bulup yeni şeyler oluşturmalı. Biz daha herkese açık pluginleri sanki bir sırmış gibi saklıyoruz sunucularda ve /pl, /help gibi komutlara bug diyoruz...

EmirReizTR bunu beğendi.
  19. remzi54

remzi54 Yeni Doğmuş

Alınan Beğeniler:
    0
    Aynen pl komutları aktif olunca gelip bug buldum deniyor

20. Hashirama

Hashirama 1st Hokage

Alınan Beğeniler:
    7
    3 günlük çabayla sunucu hazırlıyorlar sonra vay efendim sunucum neden tutmadı.

Bu Sayfayı Paylaş